• Obľúbené jedlo

• Milí rodičia, za obľúbené jedlo vášho dieťaťa môžete vyplniť anketu do 24. 1. upravili sme dĺžku trvania. Ďakujeme za spoluprácu. Materská škola

• Zápis deti do školy pre školský rok 2024/2025

• Vážení rodičia,

V zmysle VZN č.11/2015 mesta Detva,  sa zápis detí do prvého ročníka pre školský rok 2024/2025 bude konať v dňoch 16. a 17. apríla 2024 ( utorok a streda ) v čase od 14,00 hod do 17,00 hod.

V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Detva sú 4 základné školy :

1. Základná škola, Kukučínova 480/6, Detva

2. Základná škola s materskou školou Alexandra Vagača, Štúrova 12, Detva

3. Základná škola, Obrancov mieru 884/23, Detva

4. Základná škola Júliusa Juraja Thurzu, A. Bernoláka 20, Detva

Bližšie informácie o zápise detí do prvého ročníka budú mať školy na svojich webových stránkach.

Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré dovŕši šiesty rok veku do 31. augusta 2024 a má trvalý pobvt na území Slovenskej republiky je povinný prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt ak pre neho zákonný zástupca nevyberie inú základnú školu. Rodičia, ktorých deti budú navštevovať základnú školu mimo územia Slovenskej republiky, musia písomne požiadať riaditeľa kmeňovej školy (do ktorej dieťa zapísali) o povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí.

Na zápis detí do základnej školy musia ísť aj rodičia a deti na pokračovaní plnenia povinnej predškolskej výchvovy.  (ODKLAD).

Vedenie MŠ.

• KORČULIARSKÝ KURZ PRE PREDŠKOLÁKOV

• Vážení rodičia, dávame vám do pozornosti ponuku korčuliarského kurzu, ktorý organizuje hokejový klub HC 07. Korčuliarský kurz je určený pre PREDŠKOLÁKOV a bude hradený z DOTÁCIE na predškolákov. Prípradný záujem o korčuliarský kurz oznámte svojim triednym učiteľkám.:

Dobrý deň, v mene hokejového klubu HC 07 Detva mladež a Mesta Detva by sme vás chceli touto formou pozvať na pripravovaný kurz korčuľovania pod názvom Školský korčuliarsky kurz. Viac ohľadom tohto programu sa dočítate v pripojenej prílohe.

Poplatok bude hradený z dotácie na predškoláka.

S pozdravom vedenie MŠ