• Lúčia sa s vami PREDŠKOLÁCI

• Milí rodičia, milé deti,

náš život sa skladá z veľa rôznych ciest a cestičiek. Niektoré budú kratšie, iné dlhšie, niektoré rovné, iné kľukaté. Keď kráčate po rovnej ceste, alebo po ceste, na ktorej nenájdete žiadne prekážky, kráča sa vám ľahko. Tie cesty sú krásne, radostné, plné šťastia a nezabudnuteľných zážitkov. A potom sú cesty, ktoré sú kľukaté vedú do kopca, sú prašné, plné skaliek, ktoré nás tlačia na nohy. To sú cesty náročnejšie, ťažšie, niekedy aj smutnejšie. Budete musieť vynaložiť veľa síl, aby ste vládali  kráčať po týchto cestách. A práve vtedy budete potrebovať pomoc, podať rúčku, možno že aj to, aby vás na kúsku niekto niesol. A práve na takýchto ťažkých cestách  vás vždy budú sprevádzať vaše maminky a ockovia, ktorí vás nadovšetko ľúbia, ochraňujú,  pre ktorých ste najväčšie poklady na svete. Neustále vás chránia, pomáhajú vám, starajú sa o vás, tešia sa z každého vášho úspechu, zniesli by vám aj modré z neba. A preto im nikdy nezabudnite hovoriť, ako veľmi ich ľúbite a ste radi, že ich máte. Aj dnes sa z vás tešia, že ste prišli na koniec jednej cesty. Je to cesta malého škôlkára. Vaše maminky a ockovia si určite dobre pamätajú, ako vás prvý krát priviedli do škôlky. Bolo to pre nich veľmi ťažké, lebo sa o vás báli, či sa my, pani učiteľky o vás dobre postaráme. Ale báli sme sa aj my, či budeme na vás dosť dobré, či sa skamarátime, či dokážeme zastúpiť vaše maminky a ockov, ktorí sa ponáhľali do práce. Starali sme sa o vás najlepšie ako sme vedeli a dúfame, že ste s nami prežili krásne roky. Ak sme sa na vás niekedy mračili, ak sme sa na vás málo usmievali a viac karkhali, odpustite nám. Bolo to preto, že sme sa o vás báli, aby sa vám v škôlke nič nestalo, aby ste si neublížili a aby sme vás každý deň zdravých vrátili vašim rodičom. Veríme, že budete na nás s láskou spomínať a vždy, keď budete mať cestu okolo škôlky, prídete sa nám pochváliť, akí ste šikovní. Na vašej novej ceste, ceste školáka, vám prajeme veľ síl, trpezlivosti, vytrvalosti, chuti učiť sa nové písmenká, čísla a mnohé iné veci a tie najlepšie pani učiteľky, aké ste si mohli priať.

Vám milí rodičia ďakujeme za dôveru, s ktorou ste nám každé ráno vkladali do rúk to najvzácnejšie, čo máte. Ďakujeme vám, že sme nikdy nepocítili ani maličký náznak zaváhania, pochybností a nedôvery voči nám a našej práci.

Prajeme vám veľa síl, aby ste vládali svoje deti sprevádzať na každej ich ceste, či už bude kľukatá alebo rovná, či bude krásna, alebo náročná. Prajeme Vám, aby ste im boli dobrými pomocníkmi, partnermi, učiteľmi, vzormi a radcami.

ĎAKUJEME, lúčia sa s vami pani učiteľky z predškolských tried

• Rozdelenie detí počas letných prázdnin a krásne leto

• Vážení rodičia, ďakujeme vám za spoluprácu v tomto školskom roku, za to, že nám vkladáte s dôverou do rúk vaše drahokamy. Prajeme vám príjemné prežitie prázdnin, veľa zážitkov, radosti a načerpanie nových síl.  Veríme, že v ďalšom školskom roku bude naša spolupráca taká vynikajúca ako doteraz. Po prázdninách sa stretneme v novom školskom roku 2023/2024 - 4. 9. 2023, v pondelok.

ČO SA TÝKA LETNÝCH PRÁZNIN:

Nižšie si pozrite rozdelenie detí na mesic júl, rozpisy nájdete aj na vchodových  dverách.

PREVÁDZKA MATERSKEJ ŠKOLY JE V ČASE

od 6:00 do16:00, prosíme vás, rešpektujte tento čas a prichádzajte po deti včas.

Vážení rodičia, deti budú prvé dva týždne v horných triedach na poschodí a ďalšie dva týždne v dolných triedach a to nasledovne:

TRIEDA KUBKO A PAULÍNKA (na poschodí, vhcod od zástavky), od 17. 7. treida MAŤKO A KLINČEK:

BELAJOVÁ Michaela

MIHÁLIKOVÁ Daniela

BABIC Kristián

LUPTÁK Mário

TRIEDA ŽABKY (chod od zástavky, prízemie):

Tamara Vilhanová

FRANCISTY Vladimír

LANČARIČ PETER

CEROVSKÁ SOŇA

TRIEDA KRTKOVIA, (hlavný vchod na poschodí popri veľkej tlačiarni) od 17 6. TRIEDA LIENKY

BUDVESEL Jakub

MELICH Maximilián

ŠTVANTNEROVÁ Laura

PLEŠKOVÁ Anita

• Záujem zákonných zástupcov o materskú školu počas letných prázdnin

• Všeobecne záväzné nariadenie mesta Detva č. 1/2023:

Výška, termín a spôsob úhrady príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole v období obmedzenej alebo prerušenej prevádzky cez letné prázdniny.

a) Za dieťa, ktoré nebude počas celého obdobia letných prázdnin navštevovať materskú školu, zákonný zástupca príspevok neuhrádza.

b) V prípade, ak zákonný zástupca záväzne prejaví záujem o dochádzku do určenej materskej školy počas letných prázdnin v mesiacoch júl a/alebo august a do materskej školy vôbec nenastúpi, zákonný zástupca dieťaťa uhrádza plnú výšku príspevku za daný mesiac bez nároku na vrátenie príspevku. To neplatí, ak dieťa do materskej školy nenastúpi zo zdravotných dôvodov na základe lekárskeho potvrdenia, ktoré zákonný zástupca predloží riaditeľke materskej školy najneskôr do 5. septembra príslušného kalendárneho roka."

Na základe tohto VZN je potrenbé, aby ste deti záväzne prihlásili u pani učiteliek na letné prázdniny, nie orientačne a "pre istotou", nakoľlko sa každý rok nahlási vysoký počet detí na celé dva mesiace a škôlku navštevuje oveľa nižší počet. U pani učiteliek na triedach nájdete prihlasovacie hárky na oba letné mesiace, kde zapíšete dieťa do materskej školy.

V mesiaci JÚL bude v prevádzke naša MŠ.

V mesiaci AUGUST bude v prevádzke MŠ v starej Detve.

ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE

VEDENIE MŠ