• Prevádzka materskej školy od 15. 08. 2022

Vážení rodičia, deti sa od 15. 8. (pondelok)presunú do veľkej budovy a to nasledovne:

1. TRIEDA: deti z triedy triedy Sovičky, Strdiečka, Krtkovia

(uč. Verešová/ Fašangová; uč. Ľuptáková/ Kocúrová; uč. Kočvarová/ Fajčíková)

Veľká budova, poschodie vpravo (trieda Krtka)

2. TRIEDA: deti z triedy Lienky, Žabky, aVI MŠ

• Prevádzka materskej školy v mesiaci august 2022

Vážení rodičia, v mesiaci august- od pondelku 1. 8. 2022, bude v prevádzke naša materská škola. Materská škola bude otvorená od 6:00 do 16:00 hod. Otvorené budú 3 triedy v malej budove (od hlavnej cesty) a to nasledovne:

1. trieda ŽABKY : poschodie - triedy : Sovičky, Srdiečka, Krtkovia. (vchod malou bráničkou od cesty)

• VZN mesta Detva 1/2022

VZN mesta Detva č. 1/2022 o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach

Vážení rodičia, dávame Vám do pozornosti VZN mesta detva, v ktorom sa upravujú výška, termín a spôsob úhrady stravného. VZN nadobudlo platnosť 13. 4. 2022. Za porozuemnie ďakujeme.

• Usmernenie k bezpečnému prostrediu

Vážení rodičia, dávame Vám do pozornosti aktualizované USMERNENIE K BEZPEČNÉMU PROSTREDIU V ŠKOLÁCH A ŠKOLSKÝCH ZARIADENIACH POČAS PANDÉMIE OCHORENIA COVID-19 A MIMORIADNEJ SITUÁCIE, na základe ktorého podpisujete vyhlásenie o bezpríznakovosti po vymeškaní dochádzky v trvaní troch a viacerých dní. ĎAkujeme.

• Prevádzkový čas materskej školy od 1.5. 2022

Vážení rodičia, dávame Vám do pozornosti nový prevádzkový čas materskje školy, platný od 1. 5. 2022. Čas materskej školy sa od 1. 5. 2022 zemnil nasledovne: Materská škola bude v prevádzke od 6: 00 - 16:30 hod. Ďakujeme za pochopenie.

• PREVÁDZKA MATERSKEJ ŠKOLY POČAS LETNÝCH PRÁZDNIN

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že materská škola bude počas letných prázdnin otvorená v mesiaci august. Materská škola sa bude striedať s materskou školou Obrancov mieru (6. MŠ).

V mesiaci júl bude fungovať 6. materská škola.

V mesaici august bude fungovať naša materská škola.

Ďakujeme.

• Deň vody 22. 03.

Milí rodičia, každoročne si 22. marca, na Svetový deň vody, pripomíname, aká je pre nás voda vzácna a žiotne dôležitá. V tento deň majú k téme Voda pripravené rôzne zaujímavé aktivity aj pani učiteľky v triedach. Pripravili si pre vás aj krátky testík, v ktorom si spolu s deťmi overíte, čo všetko o vode už viete. Prajeme Vám, aby ste mali vody vždy dostatok.

• Zápis do základnej školy

Vážení rodičia, čas rýchlo beží a ani sa nenazdáte a čaká vás zápis vašich detí do základnej školy. V prílohe vám zasielame informácie o tom, kde a kedy sa zápis do záladnej školy uskutoční. Zároveň vás upozorňuejme, že na záspis do prvého ročníka musia ísť aj deti, ktoré už zapísané do školy boli, ale majú odklad povinnej školskej dochádzky. Zápisy sa uskutočnia 12. a 13. 4. 2022 od 14:00 do 17:00 hod.

• Poukázanie 2 % z daní

Vážení rodičia, aj tento rok môžete poukázať 2% z daní našej materskej škole, konkrétne triede, ktorú navštevuje vaše dieťa. Podmienkou darovania je doložiť vypísané tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzikej osoby" ku ročnému zúčtovaniu. 2% z daní môžu darovať aj osoby SZČO. Vyhlásdenie si môžete stiahnúť priamo tu na stránke, alebo vám ho poskytne vaša pani učiteľka v triede. Ďakujeme.

• Akualizovaný covid semafor

Vážení rodičia, dávame Vám do pozornosti aktualizovaný Covid semafor platný od 25. 1. 2022 a písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti, taktiež platné od 25. 1. 2022, ktoré vypĺňate, ak vaše dieťa vymešká dochádzku do materskej školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní. Ďakujeme.

• Poplatok za materskú školu od januára 2022

Vážení rodičia, dávame Vám do pozornosti, že od 5.1.2022 je účinné nové VZN mesta Detva o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach, z ktorého vyplýva, že poplatok za MŠ sa určuje jednotnou sumou bez rozdielu na vek a trvalý pobyt dieťaťa 18 eur (predškoláci poplatok neplatia) pre všetky deti rovnako.

• Potulky jesenným Podpoľaním

Vedeli ste, že 20. októbra oslavujeme stredoeurópsky Deň stromov? Dátum osláv závisí od zemepisnej šírky a obdobia, ktoré je v krajine vhodné pre vysádzanie stromov - v stredoeurópskych krajinách preto pripadol Deň stromov na 20. október. V tento deň si pripomíname význam a nenahraditeľnosť stromov nielen pre náš život. V materskej škole na ulici M.R. Štefánika v Detve sme oslavu začali v školskej záhrade. Spočítali a určili sme všetky naše veľké aj malé stromy. Premýšľali sme, prečo a pre koho sú dôležité. A keďže naše mesto je obklopené krásnou prírodou a októbrové počasie bolo lákavé, vybrali sme sa na potulky jesenným Podpoľaním - smer Kaľamárka. Kaľamárka je prírodná pamiatka v chránenej lokalite Poľana. Okrem významného archeologického náleziska je vyhľadávaná aj pre svoje netypické skalné útvary - steny, veže a komíny. Náučný chodník, ktorý vedie lokalitou je teda zameraný na h