• Prevádzka materskej školy

Vážení rodičia, materská škola bude počas vianočných prázdnin mimo prevádzky od 24.12. 2022 do 8. 1. 2023, po vianočných prázdninách sa opäť stretneme 9. 1. 2023, v pondelok. Zároveň Vás upozorňujeme, že materská škola bude 23. 12. 2022 otvorená od 6:00- 16:00.

ĎAKUJEME

• Prevádzka materskej školy 23. 12. 2022

Vážení rodičia, dňa 23.12.2022 v čase školských prázdnin bude materská škola otvorená, prosíme Vás o zävazné nahlásenie záujmu o materskú školu na tekto deň svojim pani učiteľkám. Otvorená bude srdiečková trieda p. uč Verešová - Fašangová (veľká budova vľavo na poschodí od Polikliniky.)

• Žabky v lese

Do fotogalérie bol pridaný nový album Žabky v lese.

Boli sme v lese v rámci témy o lese 😃 celý týždeň sme sa rozprávali o stromoch, ako strom rastie, ako dýcha, ako prijíma vodu, živiny. Naučili sme sa rozdiel medzi ihličnatým a listnatým a deti ich vedia už aj pomenovať. V lese sme pozorovali stromy, zbierali šišky, hovorili sme si, ktorú sú z borovice, ktoré zo smreka a robili sme si odtlačky kôry stromov a na základe toho sme zistili, že každý strom má iný odtlačok, tak ako je to u človeka.

• Turistická vychádzka v spolupráci s CHKO Poľana

Dňa 15. 11. 2022 sa predškoláci z triedy LIENKY a Kamaráti Kubka a Paulínky zúčastnili v spolupráci s CHKO Poľana turistickej vychádzky k lesíku. Deti hravou formou spoznávali život a krásy LESA. Prostredníctvom zábavných aktivít plnili rôzne úlohy a oboznamovali sa so zvieratami žijúcimi v lese ako aj rôznymi druhmi stromov a ich plodov. LESU ZDAR!

• Hrabanie lístia

Milí rodičia, ďakujeme Vám, že ste sa zúčastnili na spoločnej celoškôlkarskej akcii hrabanie lístia. Každá trieda zažila pekné popoludnie, počas ktorého sme spojili príjemné s užitočným. Pani učiteľky v triedach sa rozprávali s deťmi o tom, prečo je potrebné nechať kúsok lístia aj pre ježkov či iné drobné živočíchy. Ježko im za odmenu nechal v triedach jabĺčka, ktoré on naozaj, ale naozaj nemá rád. Veríme, že krásny škôlkarsky areál využijete na spríjemnenie si popoludní s vašími detičkami, keď sa im nebude chcieť isť ešte domov zo škôlky.

• Prevádzka materskej školy v dňoch 28. a 31. 10. 2022

Vážení rodičia, na základe prezisťovaného záujmu, bude prevádzka materskej školy v dňoch 28. 10. a 31. 10. 2022 nasledovná:

V piatok 28.10. 2022 budú v prevádzke 3 triedy:

Otvorený bude hlavný vchod vo veľkej budove :

Trieda č.4 – Maťko a Klinček - s deťmi z triedy Maťka a Klinčeka + srdiečková trieda

• Záujem o materskú školu pred Sviatkom všetkých svätýchh

Vážení rodičia, prosíme vás, aby ste u učiteliek v triede nahlásili záujem o materskú školu na dni 28. a 31. 10. 2022. Záujem zisťujeme z toho dôvodu, že viacerí máte aj školopovinné dieťa, ktoré bude mať prázdniny a väčšinou je v týchto dňoch v škôlke výrazne znížený počet detí. Preto vás prosíme o nahlásenie záujmu o materskú školu na tieto dni, aby sme organizačne naplánovali fungovanie materskej školy. Ďakujeme Vám za porozumenie a spoluprácu.

• Škôlkari u Vagačov

Do fotogalérie bol pridaný nový album Škôlkari u Vagačov.

Aj v tomto školskom roku pokračuje spolupráca našej materskej školy so základnou školou A. Vagača. Deti predškolských tried navštívili Vagačovský sad, nazbierali si jabĺčka a hrušky, ktoré ochutnávali a odšťavovali. Deti pozorovali rozdiely v jednotlivých odrodách jabĺk.

• Výroba prírodných mydielok

Do fotogalérie bol pridaný nový album Výroba prírodných mydielok.

Deti z našej materskej školy si spolu s pani učiteľkami vyrábali prírodné mydielka, ktoré neobsahujú zbytočne veľa prísad. Obsahujú len základnú mydlovú hmotu s kozím mliekom, éterický olej a levanduľu. A samozrejme neobsahujú škodlivé mikroplasty. Deti sa z mydielok veľmi tešili, mydielka parádne vyzerali a voňali.

• Jesenné tvorivé dielne

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenné tvorivé dielne.

Dňa 28. 09. 2022 sa brány materskej školy otvorili pre všetky šikovné kreatívne rúčky. Konali sa jesenné tvorivé dielne, počas ktorých deti, rodičia, starí rodičia a pani učiteľky tvorili rôzne jesenné aranžmány zo suchých plodov, zeleniny, ovocia, a rôznych prírodnín a vytvorili jedinečné výrobky, ktoré reprezentovali materskú školu na súťažnej výstave počas Dní mesta Detva. Ďakujeme všetkým za účasť.

• Zberné triedy

Vážení rodičia, dávame Vám do pozornosti ranné a poobedné zberné triedy. Ranná zberná trieda bude 2. trieda- trieda Sovičiek (hlavný vchod na prízemí od Polikliniky). Ranná zberná trieda funguje od 6:00 - do 7:00. Poobedná zberná trieda bude 7. trieda- trieda kamarátov Kubka a Paulínky (je potrebné vôjsť malou bráničkou od hlavnej cesty, na poschodí). Poobedná zberná trieda funguje od 16:00 do 16:30. Prevádzka materskej školy je teda v školskom roku 2022/ 2023 od 6:00- do 16:30.

• Prosba

Vážení rodičia, v materskej škole sa vyskytli vo viacerých triedach ovčie kiahne. Preto Vás prosíme, aby ste deti, predtým ako ich privediete do škôlky skontolovali, prípade ak si nie ste istí, či ide o poštípanie hmyzom alebo kiahne sa poradili.

Ďakujeme, vedenie materskej školy

Riaditeľské voľno

Riaditeľka Materskej školy, M.R. Štefánika 908/40 Detva, v súlade s ustanovením § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhodla, že

P O S K Y T U J E